Porównanie wzrostu gospodarczego Polski i państw strefy euro

We wtorkowej audycji Sygnały dnia gościem był Rafał Bochenek. Rzecznik rządu w drugiej części programu komentował doniesienia poniedziałkowego wydania „Frankfurter Allgemeine Zeitung” o konieczności przyjęcia waluty euro przez wszystkie państwa Unii Europejskiej do roku 2025.

Stanowski Polski w sprawie euro jest tutaj niezmienne. My uważamy, że w tym momencie nie ma sensu wchodzić do klubu państw, które należą do strefy euro. Strefy, która jest pogrążona w wielu kryzysach, wielu kłopotach, wielu sprzecznościach które w niej panują

-stwierdził w rozmowie rzecznik rządu. W wywiadzie Rafał Bochenek porównał również wzrost gospodarczy jaki osiągnęła grupa państw strefy euro ze wzrostem gospodarczym Polski argumentując, że jest to dowód na to, że Polska radzi sobie bardzo dobrze będąc poza strefą euro.

Sprawdzone wypowiedzi

Rafał Bochenek

Nie widzimy potrzeby wchodzenia do strefy euro gdzie wzrost gospodarczy jest na poziomie około 1,5%, w Polsce ten wzrost wynosi prawie 4%.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z danymi Eurostatu w pierwszym kwartale roku 2017 wzrost gospodarczy państw znajdujących się w strefie euro wyniósł 1,7% (w stosunku do 1 kwartału roku 2016), natomiast wzrost gospodarczy Polski w tym samym okresie wyniósł 4,1%.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >