Posłanki Nowoczesnej w ruchach miejskich

Dzisiejszym gościem porannego programu TVP1 „Kwadrans Polityczny” była posłanka Katarzyna Lubnauer. W rozmowie wspomniała o koleżankach partyjnych, które były kandydatkami na prezydenta w wyborach samorządowych 2014 roku, z ramienia Ruchów Miejskich.

Sprawdzone wypowiedzi

Katarzyna Lubnauer

Z ruchów miejskich wywodzi się na przykład Joanna Scheuring-Wielgus i Ewa Lieder, (…) kandydowały jako kandydatki na prezydentów, z resztą Joanna Scheuring-Wielgus (…) miała całkiem dobry wynik, bo miała wtedy 17%.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W wyborach samorządowych w 2014 roku Joanna Scheuring-Wielgus kandydowała na stanowisko prezydenta Torunia a Ewa Lieder na stanowisko prezydenta Gdańska.

Pierwsza z nich startowała z KW Czas Mieszkańców- Porozumienie Ruchów Miejskich uzyskując drugie miejsce z wynikiem 17,34% (10552 głosów). Natomiast Ewa Lieder wystartowała z KW ‘’Gdańsk Obywatelski’’ zdobywając 12,31%  (17289 głosów) zajmując tym samym trzecie miejsce.

Share The Facts
Katarzyna Lubnauer
Przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej


Z ruchów miejskich wywodzi się na przykład Joanna Scheuring Wielgus i Ewa Lieder, (…) kandydowały jako kandydatki na prezydentów, z resztą Joanna Scheuring Wielgus (…) miała całkiem dobry wynik, bo miała wtedy 17%.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >