Przemysław Wipler – jedyny poseł przeciwny zmianom w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia

Polityk partii KORWiN na portalu społecznościowym Facebook, wskazując na materiał prasowy dotyczący zakończonych konsultacji społecznych nad projektem listy produktów dostępnych w sklepikach szkolnych przypomniał, że jako jedyny poseł głosował przeciw zmianom w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które do tego doprowadziły.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 28 sierpnia 2015 roku „w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełnić środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach” wskazuje na dopuszczone do obrotu: kanapki, sałatki i surówki, mleko napoje, produkty mleczne, produkty zbożowe, warzywa, owoce, orzechy, nasiona, przeciery, musy, koktajle, wody mineralne i inne napoje. Wszystkie o niskiej zawartości cukrów i tłuszczy.

Wynika z niego, że na półkach sklepików szkolnych zabraknie m.in. napojów gazowanych, słodkich i słonych przekąsek, drożdżówek, produktów zawierających w sobie sosy (w tym majonez), serków topionych, czy gum do żucia.

Sprawdzone wypowiedzi

Przemysław Wipler

Tylko ja w całym sejmie głosowałem przeciw tej idiotycznie ustawie. Teraz walczę o to, by w przyszłym sejmie w takich głosowaniach bylo co najmniej kilkudziesięciu sensownych posłów z list Partia KORWiN.

Posted by Przemysław Wipler on 27 sierpnia 2015

Prawda Ukryj uzasadnienie

Przemysław Wipler odnosi się do ustawy o zmianie ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 28 listopada 2014 roku. Jak wskazano w uzasadnieniu do projektu ustawy, dotyczy ona ochrony zdrowia dzieci w wieku szkolnym poprzez ograniczenie dostępu na terenie placówek szkolnych i wychowawczych do produktów żywnościowych zawierających znaczne ilości składników szkodliwych dla ich rozwoju.

W głosowaniu nad przyjęciem w całości projektu ustawy wzięło udział 429 posłów. Za – 426, Przeciw – 1, Wstrzymało się – 2. Jedynym posłem głosującym “przeciw” był Przemysław Wipler. Wstrzymali się posłowie Tomasz Górski i Jarosław Jagiełło. W związku z tym wypowiedź polityka należy uznać za prawdziwą.

Określenie ustawy jako “idiotycznej” nie podlega ocenie.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >