Robert Tyszkiewicz – Debata o polskiej polityce zagranicznej

Robert Tyszkiewicz przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, w imieniu klubu PO o polskiej polityce zagranicznej.

Sprawdzone wypowiedzi

Robert Tyszkiewicz

W ubiegłą niedzielę(19.04.2015r.), podczas przeprawy przez Morze Śródziemne z terytorium Libii życie straciło ponad 800 migrantów, a od początku roku kalendarzowego w Morzu Śródziemnym utonęło prawie 1800 osób

Prawda Ukryj uzasadnienie

Według informacji opublikowanych przez Amnesty International, 18 kwietnia 2015 roku ponad 800 osób – migrantów i przesiedleńców – zatonęło na Morzu Śródziemnym.
Amnesty International szacuje, że od początku 2015 roku (jeśli potwierdzą się informacje o liczbie zmarłych w katastrofie z 18 kwietnia), próbując przedostać się do Europy mogło zginąć nawet 1700 migrantów.

Robert Tyszkiewicz

Białoruś jest krajem, w którym wciąż w więzieniu znajduje się jeden z kandydatów w wyborach prezydenckich sprzed pięciu lat, Mikoła Statkiewicz

Prawda Ukryj uzasadnienie

Mikoła Statkiewicz (Мікала́й Статке́віч)  był kandydatem na prezydenta w wyborach na Białorusi, które odbyły się 19 grudnia 2010 roku.
Mikoła został skazany w maju 2011 przez sąd rejonu lenińskiego na 6 lat więzienia za organizacje tzw. masowych zamieszek 19 grudnia 2015 roku. Statkiewicz nadal przebywa w więzieniu. Zatem wypowiedź Roberta Tyszkiewicza o przetrzymywaniu przez Białoruś Mikoła Statkiewicza jest prawdziwa.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >