Ryszard Petru o aktywności Nowoczesnej

Na oficjalnym profilu partii Nowoczesna na Twitterze opublikowana została grafika z wypowiedzią Ryszarda Petru. Lider Nowoczesnej stwierdził, że jego partia była jedyną, która posiada program, co nie jest zgodne z prawdą. Ryszard Petru przytoczył również dane dotyczące złożonych w Sejmie przez posłów Nowoczesnej  33 projektów ustaw oraz informację, że na jednego posła Nowoczesnej przypada 57 interpelacji poselskich.

Sprawdzone wypowiedzi

Ryszard Petru

Jako jedyna partia mamy program.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Nowoczesna nie jest jedyną partią, która posiada swój program. Taki dokument o nazwie „Godne życie, sprawiedliwa i nowoczesna Polska” ma także Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na stronie internetowej Prawa i Sprawiedliwości również zamieszczony jest program partii, który pochodzi z 2014 roku.

Platforma Obywatelska posiada “Deklarację programową #PolskaObywatelska 2.0” z października 2016 roku. Kukiz ‘15 “Strategię zmiany”, która była programem wyborczym  w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Partia Razem natomiast posiada deklarację programową oraz program wyborczy z 2015 roku, który doprecyzowuje oraz rozszerza deklarację. Dokumenty te jednak nie są programami wspomnianych partii.

Ryszard Petru

Na jednego posła Nowoczesnej przypada 57 interpelacji poselskich.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Na dzień 22 kwietnia 2017 r. liczba interpelacji zgłoszonych przez Klub Poselski Nowoczesna od 12 listopada 2015 r. wynosi 1814. Obecna liczba posłów Nowoczesnej wynosi 27, co daje 67 interpelacji na jednego posła.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >