Stanisław Piotrowicz w #RZECZoPOLITYCE

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Piotrowicz, był gościem Jacka Nizinkiewicza w #RZECZoPOLITYCE. Wypowiadał się na tematy związane z komisją sprawiedliwości, nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym oraz o swojej przeszłości w prokuraturze

Sprawdzone wypowiedzi

Stanisław Piotrowicz

30 listopada PO złożyła wniosek, który by zakazał Sejmowi kontynuowania prac jakichkolwiek nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym i tego samego dnia, 30 listopada, TK pod wodzą Prezesa Rzeplińskiego wydaje tego rodzaju postanowienie o zabezpieczeniu.

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

30 listopada 2015 r. Trybunał Konstytucyjny wydał postanowienie, na wniosek grupy posłów z tego samego dnia, o zobowiązaniu Sejmu RP do powstrzymania się od wszelkich działań zmierzających do wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego, do czasu rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny wniosku grupy posłów o zbadanie zgodności m.in. ustawy o TK z czerwca 2015 r. Wyrok dotyczący tej ustawy zapadł 3 grudnia 2015 r.

Poseł Piotrowicz prawidłowo podaje datę wniosku i rozpatrzenia sprawy, jednak zabezpieczenie to dotyczyło wyboru sędziów przez Sejm, a nie, jak twierdzi poseł Piotrowicz, zakazu kontynuowania prac nad ustawami o TK. W związku z tym, że w kontekście wypowiedzi poseł stara się pokazać szybki okres czasu rozpatrzenia danej sprawy, a jej przedmiot schodzi na drugi plan, wypowiedź uznajemy za manipulację.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >