Start kampanii „KORWiN dla bezpieczeństwa”

26 kwietnia 2016 roku odbyła się konferencja prasowa, na której Janusz Korwin-Mikke, Przemysław Wipler, Konrad Berkowicz i Dawid Lewicki zaprezentowali treści kampanii „KORWiN dla bezpieczeństwa”. Podczas konferencji mówiono o projektach dotyczących m.in. kary śmierci w Polsce oraz powszechnym dostępie do broni palnej.

Sprawdzone wypowiedzi

Janusz Korwin-Mikke

Jeszcze jako UPR zebraliśmy 140 tysięcy podpisów pod ustawą o wprowadzeni kary śmierci. One zostały “zmielone” tutaj w Sejmie.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

W 1999 roku Unia Polityki Realnej rzeczywiście prowadziła kampanie na rzecz przywrócenia w Polsce kary śmierci i zbierała w tej kwestii podpisy.  Informuje o tym notatka prasowa  z 5 marca 1999 roku.

Jednak w archiwum sejmowym z III kadencji prac Sejmu (lata 1997-2001) nie ma śladu po obywatelskim lub poselskim projekcie ustawy w tym temacie.

Przemysław Wipler

Projekt dotyczący kary śmierci to w istocie projekt Prawa i Sprawiedliwości z 2004 roku pod którym podpisał się Jarosław Kaczyński, który reprezentował w Sejmie obecny Minister Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Projekt partii KORWiN zawiera większość proponowanych zmian z projektu PiS z 2004 roku, jednak zostały poszerzony zbiór artykułów wymagających nowelizacji.

Warto zwrócić uwagę na uzasadnienia obu projektów – niektóre akapity są identyczne.

Do wnioskodawców projektu z 2004 należał m.in. Jarosław Kaczyński zaś Zbigniew Ziobro był upoważniony do reprezentowania inicjatywy w Sejmie.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >