Tomasz Siemoniak o budżecie Sił Zbrojnych

W rozmowie na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia minister Siemoniak omawiał bieżącą sytuację na Ukrainie oraz stan polskich sił zbrojnych. Wśród rozlicznych planów i zapewnień wspomniał także o kwestiach budżetowych, co niezwłocznie sprawdziliśmy. (transkrypt dostępny na portalu Polska-Zbrojna.pl)

Sprawdzone wypowiedzi

Tomasz Siemoniak

  • Krzysztof Grzesiowski: …a tymczasem sama Wielka Brytania dostarcza, jak się okazuje, stosowne technologie, niezbędne przy nowoczesnym uzbrojeniu. Ile pieniędzy, panie ministrze, w tym roku będzie przekazanych na realizację programu unowocześnienia polskich Sił Zbrojnych?
  • Tomasz Siemoniak: Cały program modernizacji (polskiej armii) we wszystkich obszarach to jest około 8 miliardów 200 milionów złotych.
  •  K.G.: W tym roku?
  • T.S.: Tak.
  • K.G.: Tylko w tym roku. A ile do tej pory wydano?
  • T.S.: No, zaangażowanych, bo to jest mowa o tych sytuacjach, gdzie są podpisane umowy i zaawansowane procedury, jest ponad 6 miliardów złotych. Nie widzę zagrożeń dla wykonania tego planu.

 

 

Prawda Ukryj uzasadnienie

24 kwietnia 2013r. Prezydent RP przyjął ustawę o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W  ramach tej ustawy realizowany jest Plan modernizacji technicznej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Budżet na rok 2014 wynosi 8,155,9 mln zł. W 2013 roku wydano 6,106,3 mln zł.

 

Zrzut ekranu 2014-07-23 17.57.14.png

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >