Witek w Jeden na jeden

Elżbieta Witek była gościem Bogdana Rymanowskiego w programie Jeden na jeden na antenie TVN24. Mówiła między innymi o strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka.

Sprawdzone wypowiedzi

Elżbieta Witek

Spór zbiorowy w Centrum Zdrowia Dziecka pomiędzy pielęgniarkami, a zarządem szpitala trwa od 2014 roku.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Z danych zamieszczonych przez Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka spór zbiorowy w Centrum Zdrowia Dziecka między pielęgniarkami a zarządem szpitala rozpoczął się w grudniu 2014 roku.

Wtedy to pielęgniarki zażądały podniesienia zasadniczego wynagrodzenia o 35% (w stosunku do poziomu wynagrodzeń z grudnia 2014). Ten jedyny postulat pomimo, iż wprowadzano w tym czasie podwyżki, nie zmienia się przez następne półtorej roku.

We wrześniu 2015 roku miała miejsce tak zwana podwyżka Zembali ówczesnego ministra, która opiewała na 1600zł brutto.

Od 24 maja bieżącego roku strajk rozpoczął się na nowo, po wcześniejszych ustaleniach wewnętrznych. O 7.00 pielęgniarki odeszły od łóżek pacjentów.

Rozmowy Centrum Zdrowia Dziecka z pielęgniarkami rozpoczęły się natychmiastowo, jednak nie przyniosły pożądanych skutków.

30 maja 2016 roku w w tej sprawie interweniował Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł, jednak jego interwencja nie wniosła nic do sporu, tak samo jak późniejsze interwencje wiceministrów.

Na dzień dzisiejszy (07.06.) strony nie osiągnęły porozumienia.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >