Witold Bańka o akredytowanych laboratoriach WADA

1 lutego minister sportu Witold Bańka było gościem „Sygnałów Dnia” w radiowej Jedynce, gdzie wypowiedział się m.in. na temat ilości akredytowanych laboratoriów Światowej Agencji Antydopingowej.

Sprawdzone wypowiedzi

Witold Bańka

Mamy tylko 30 akredytowanych laboratoriów na świecie, z akredytacją WADY, w tym jedno nasze w Warszawie, i tylko jedno w Afryce.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Na świecie działa 30 laboratoriów akredytowanych przez Międzynarodową Agencję Antydopingową (WADA), w tym jedno w Warszawie oraz jedno w Afryce (w RPA).

Na liście akredytowanych laboratoriów opublikowanych na stronie WADA znajduje się w sumie 31 placówek, jednak jedna z nich (w Bukareszcie) została zawieszona z powodu niespełnienia wymaganych standardów.

Wśród akredytowanych laboratoriów 5 znajduje się w Ameryce Północnej, jedno w Ameryce Południowej, 6 w Azji, jedno w Oceanii, jedno w Afryce oraz 17 w Europie.

Jedyne polskie laboratorium akredytowane przy WADA znajduje się w Warszawie na ulicy Trylogii.

Jedyne akredytowane laboratorium w na kontynencie afrykańskim znajduje się w mieście Bloemfontein w Republice Południowej Afryki.

Wypowiedź kwalifikujemy jako prawdę, ponieważ obecnie działa 30 laboratoriów akredytowanych przez WADA, w tym jedno w Warszawie i jedno w Afryce.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >