Witold Kołodziejski w Sygnałach Dnia PR1

Witold Kołodziejski był gościem w „Sygnałach Dnia” w radiowej Jedynce. W rozmowie Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazał na potrzebę uszczelnienia obecnej ustawy abonamentowej.

Sprawdzone wypowiedzi

Witold Kołodziejski

My mówimy w tej chwili o zbieraniu abonamentu na poziomie 700 mln zł rocznie, a przypomnijmy z tego finansowana jest nie tylko telewizja publiczna i radio publiczne, to ogólnopolskie z kilkoma programami, ale też 16 spółek radia regionalnego, telewizja publiczna utrzymuje z tego swoje ośrodki regionalne.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Ze sprawozdania finansowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za rok 2015 wynika, iż KRRiT przekazało na działalnośc mediów publicznych 750 milionów złotych uzyskanych z abomentu. Telewizji Polskiej przypadło w udziale 404,2 mln, Polskie Radio otrzymało 180,6 mln, a rozgłośnie regionalne radia publicznego 165,2 mln. Dokładnie dokładnie taka sama była łączna wysokość wpływów abonamentowych w roku 2014. 444 mln zł otrzymała Telewizja Polska, 164 mln zł Polskie Radio, a rozgłośnie regionalne Polskiego Radia – 142 mln zł.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >