Władysław Kosiniak- Kamysz w Polityce przy kawie

Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z Justyną Dobrosz-Oracz w Polityce przy kawie w TVP1 wypowiadał się na temat emigracji, sektora usług wspólnych oraz jednomandatowych okręgach wyborczych w Wielkiej Brytanii.

Sprawdzone wypowiedzi

Władysław Kosiniak-Kamysz

Emigracja była najwyższa zaraz po wejściu do Unii, a teraz utrzymuje się na pewnym stabilnym poziomie.

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

Ostatnie dane o emigracji zostały opublikowane przez GUS 22.09.2014 r. i opisują okres od 2004 do 2013 r. Rzeczywiście największy wzrost emigracji został zanotowany w latach 2004-2007, czyli bezpośrednio po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. W latach 2011- 2013 liczba emigrantów rosła, a więc nie można mówić o jej stabilności.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Sektor usług wspólnych, w którym Polska jest jednym z liderów na świecie ma już ok. 200 tys. miejsc pracy to jest 2 razy tyle co w górnictwie, to jest przyrost ok. 20 tys. rok do roku.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Według raportu ABSL obecnie w sektorze usług wspólnych pracuje 150 tys. osób, a w ciągu ostatniego roku przybyło aż 22 tys. nowych miejsc pracy.
Według danych GUSu z pierwszego kwartału 2015 r. w górnictwie zatrudnionych jest ponad 153 tys. osób – z czego ok 99 tys. w sektorze publicznym.
Wypowiedź jest fałszywa, ponieważ wychodząc od fałszywych danych o ogólnej liczbie miejsc pracy, nie można przejść do prawdziwych wniosków o wielkości ich przyrostu.

Władysław Kosiniak-Kamysz

Mieliśmy najlepszy przykład Wielkiej Brytanii (odnośnie JOW) jeżeli ponad 3 mln głosów oddane na jedną formacje polityczną, kilkunasto procentowy wynik w skali kraju i on daje jednego posła i to nawet nie szefa tego ugrupowania.

Prawda Ukryj uzasadnienie

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się 7 maja w Wielkiej Brytanii, 3 881 129 mln osób uprawnionych do głosowania oddało swój głos na Partię Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Stanowiło to 12,6 % wszystkich oddanych głosów. W konsekwencji czego partia otrzymała jedno miejsce w Izbie Gmin.
Dla porównania na Socjaldemokratyczna Partię Pracy głosowało 99 809 osób, a otrzymała ona 3 mandaty.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >