Włodzimierz Czarzasty w PR1

Włodzimierz Czarzasty udzielił wywiadu Programowi 1 Polskiego Radia, w którym poruszył tematy związane głównie z problemami, z którymi zmaga się Mazowsze oraz notowaniami poszczególnych partii w sondażach.

Sprawdzone wypowiedzi

Włodzimierz Czarzasty

Jeżeli chodzi o te notowania, to chciałem panu powiedzieć, że akurat ten ośrodek, cztery ostatnie badania, startowaliśmy z 5%, w tej chwili mamy 11, są notowania, w których mamy i 15.

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

Włodzmierz Czarzasty nie sprecyzował terminu, który uważa za moment, w którym SLD miało 5% poparcia. Niemniej jednak nawet we wrześniu 2013 r., czyli jeszcze przed rozpoczęciem poważnej kampanii wyborczej, badania opinii publicznej przeprowadzone przez TNS Polska (TNS OBOP) wykazały, że SLD może liczyć na poparcie rzędu 8% (z kolei jeszcze wcześniej, w sierpniu 2013 r. – 12%).

 

Natomiast po zestawieniu wyników ostatnich badań przeprowadzonych przez TNS Polska należy stwierdzić, że poziom poparcia dla SLD w świetle wyników uzyskanych przez ten ośrodek cały czas oscyluje w granicach 10-11%. Wyniki taki zostałe osiągnięty odpowiednio w: styczniu, w lutym (1 i 2), marcu, kwietniu (1 i 2), a także w maju.

Włodzimierz Czarzasty

Ale mówi pan o Andrzeju Rozenku, o osobie z tej partii, która się nazywa Ruch Palikota, która ma w tych ostatnich badaniach 3%.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Według ostatniego sondażu przeprowadzonego 7-8 maja przez TNS dla „Wiadomości” na reprezentatywnej grupie 1000 obywateli (metodą wywiadu telefonicznego – CATI), Europa Plus Twój Ruch uzyskałaby 3% poparcia (spadek względem kwietniowego sondażu). Miesiąc wcześniej (sondaż z 2-3 kwietnia 2014 roku) w badaniu TNS, ugrupowanie to uzyskało 6% poparcia.

Włodzimierz Czarzasty

Pan Struzik rządzi Mazowszem już 12 lat i po tych 12 latach mamy taką sytuację, że mamy przynajmniej dwa powiaty, to znaczy Szydłowiec… szydłowski… szydłowiecki, przepraszam, i radomski, nie Radom, tylko i radomski, w których jest największe bezrobocie w Polsce, bo w Szydłowcu jest bezrobocie 38%.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Jak wynika z danych GUS z końca marca 2014, stopa bezrobocia (w zestawieniu z aktywnymi zawodowo) w powiecie Szydłowieckim wynosi 38.6%, co faktycznie jest najgorszym wynikiem w Polsce. W powiecie radomskim wartość ta wynosi 30.1%, również znacznie przekraczając ogólnokrajową średnią (13,5%). Oba te powiaty należą do województwa Mazowieckiego, którego marszałkiem nieprzerwanie od 2001 roku jest Adam Struzik.

Włodzimierz Czarzasty

Regionalna Izba Obrachunkowa, czyli ciało bardzo obiektywne, stwierdziło niedawno, że Mazowsze po prostu jest źle zarządzane.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Na Mazowszu piętrzą się kłopoty finansowe. Nadzorem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie objętych jest 369 jednostek, w których przeprowadzane czynności kontrolne generalnie wykazują jednomyślnie złe zarządzacie finansami publicznymi.  Jak poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, 11 kwietnia br. organ egzekucyjny doprowadził do zablokowania kont samorządu województwa, na których znajdowało się 61 mln zł i tym samym samorząd nie może dysponować pieniędzmi i realizować zadań, do których został powołany. Ponadto nie będzie mógł też zapłacić za kwietniową ratę „janosikowego”, która wynosi 53 mln zł. Natomiast jak podaje Rzeczpospolita niedawno Regionalna Izba Obrachunkowa odrzuciła uchwałę nowelizującą budżet sejmiku i zażądała przedstawienia programu naprawiającego finanse samorządu.

Włodzimierz Czarzasty

[O lotnisku] Modlin kosztował pół miliarda złotych

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Według informacji zawartych na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódźkiego w Warszawie koszt lotniska w Modlinie wyniósł około 370 mln złotych. Portal Warszawa Nasze Miasto podał natomiast , że całkowity koszt inwestycji wyniósł 382, 767 mln złotych.  Natomiast w artykule z 2013 roku widnieje kwota 454 mln złotych, więc koszt inwestycji nie przekroczył pół miliarda złotych.

 

Pod koniec grudnia 2012 roku lotnisko zostało zamknięte, ponieważ w nawierzchni pola startowego pojawiły się dziury, które uniemożliwiły wyloty oraz przyloty samolotów.  Firmy rezydujące w Modlinie, WizzAir i Ryanair zostały przeniesione do lotniska Chopina w Warszawie. W związku ze stratami poniesionymi wskutek czasowego zamknięca port lotniczy Modlin pozwał wykonawcę, firmę Erbud o odszkodowanie w wyskości 34, 30 mln złotych.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >