Zbigniew Ziobro w Sygnałach dnia

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro gościł w Sygnałach dnia Radiowej Jedynki mówił m.in. o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego oraz zamachach terrorystycznych w Paryżu.

Sprawdzone wypowiedzi

Zbigniew Ziobro

W konstytucji marcowej(…) tam było jasno powiedziane że Prezydent może darować karę która była prawomocnie wymierzona.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Zgodnie z artykułem 47  Konstytucji Marcowej Prezydent RP miał prawo “darowania, lub złagodzenia skutków zasądzenia karno-sądowego w poszczególnych przypadkach”.

Zbigniew Ziobro

BBC zamówiło badanie z którego wynika że 30% wyznawców Islamu w Wielkiej Brytanii pochwalało i akceptowało zamordowanie Charlie Hebdo dziennikarzy i redakcji przez ekstremistów islamskich.

Manipulacja Ukryj uzasadnienie

Z danych, przedstawionych w sondażu(str. 14) wynika, iż 32% wyznawców Islamu mieszkających w Wielkiej Brytanii rozumieją motywy ataków na redakcję Charlie Hebdo z powodu zniewagi ich religii. Ten sam procent respondentów stwierdził, iż nie byli zaskoczeni atakami w Paryżu. Z kolei 27% respondentów przyznało, że odczuwa pewną sympatię do motywów stojących za zamachami na redakcję Charlie Hebdo. Zbigniew Ziobro mówił o pochwalania i akceptowaniu zamachów na redakcję Charlie Hebdo, takie sformułowanie nie pada w przedstawionym badaniu. Wypowiedź jest manipulacją ponieważ Zbigniew Ziobro podaje prawidłowe dane jednak niewłaściwie je interpretuje.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >