Do Demagoga dołączyła w 2018 roku jako wolontariuszka, zajmowała się analizami fact-checkingowymi, w późniejszym czasie także fałszywymi informacjami w mediach społecznościowych. Od 2020 roku pełni funkcję koordynatorki wolontariatu i staży studenckich, odpowiada za pierwszy kontakt przy rekrutacji. W redakcji portalu koordynuje zespół zajmujący się mediaskanem, nadzoruje monitoring debaty publicznej i wyszukiwanie wypowiedzi polityków do weryfikacji.
Jako koordynatorka wolontariuszek i wolontariuszy dba o profesjonalizację wolontariatu w stowarzyszeniu. Chociaż to pojęcie wydaje się wewnętrznie sprzeczne, to jednak pozwala ustrzec pełne zapału i chęci do działania nowo dołączające osoby przed wypaleniem aktywistycznym. Rolą koordynatorki jest taka organizacja grupy, by każdy mógł się realizować i podejmować ciekawe dla niego działania. Współtwórczyni programu stażowego Stowarzyszenia Demagog oraz jego koordynatorka. Dba o to, by studentki i studenci obrali odpowiednią ścieżkę rozwoju w jednym z działów organizacji, a ich czas spędzony na stażu był merytoryczny i rozwojowy.
Mentorka Akademii Fact-checkingu, prowadzi warsztaty z dezinformacji i weryfikowania informacji dla różnych grup wiekowych. Specjalizuje się w pracy z seniorami, wprowadzając tę grupę w świat fałszywych informacji i narzędzi do ich weryfikacji. W projekcie “Seniorzy w sieci”, we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych “ę”, prowadziła wiele warsztatów stacjonarnych i zdalnych, m.in. cykl warsztatów “Seniorzy weryfikują wybory samorządowe”.
Absolwentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, swoją pracę magisterską napisała o organizacjach społecznych działających na rzecz rozwoju demokracji w Polsce, w tym o Stowarzyszeniu Demagog. Na studiach odbyła praktyki w Regionalnym Ośrodku Debat Międzynarodowych w Krakowie oraz w krakowskiej redakcji „Gazety Wyborczej”.
Error: Contact form not found.