Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Obietnice samorządowe Jacka Sutryka: RAPORT 2021
Weryfikujemy obietnice złożone przez Jacka Sutryka.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Obietnice samorządowe Jacka Sutryka: RAPORT 2021
Weryfikujemy obietnice złożone przez Jacka Sutryka.
21 października 2018 roku odbyły się w Polsce wybory samorządowe. We Wrocławiu o fotel prezydencki rywalizowało łącznie 10 kandydatów. Wieloletni prezydent Rafał Dutkiewicz nie ubiegał się o kolejną reelekcję.
Zgodnie z obwieszczeniem Komisarza Wyborczego we Wrocławiu I z dnia 24 października 2018 roku o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa dolnośląskiego liczba osób uprawnionych do głosowania w Wyborach na Prezydenta Wrocławia wynosiła 482 037, w tym 79 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi. Karty do głosowania wydano 260 348 osobom, w tym 57 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 259 994 wyborców, co stanowiło 53,94 proc. uprawnionych do głosowania. Najlepszy wynik uzyskał Jacek Sutryk, który zdobył poparcie 129 669 wrocławian, co stanowiło 50,2 proc. głosów. Tym samym już w pierwszej turze został on wybrany na urząd prezydenta Wrocławia.
Jacek Sutryk z wykształcenia jest socjologiem. Po ukończeniu studiów pracował jako dyrektor Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych w Warszawie. Następnie kierował Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Od 2011 roku sprawował z kolei funkcję Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu. W swoim programie wyborczym ustanowił horyzont czasowy dla swoich obietnic wykraczający poza obecnie sprawowaną kadencję. Według zapowiedzi jest to bowiem program zaplanowany na 10 lat. Mając jednak na uwadze fakt, iż rozliczać polityków możemy jedynie z okresu, kiedy realnie sprawują swój urząd, natomiast sam prezydent Sutryk, aby móc rządzić Wrocławiem 10 lat, musi uzyskać reelekcję w kolejnych wyborach samorządowych, obietnice zawarte w jego dotychczasowym programie wyborczym analizujemy pod kątem tylko i wyłącznie obecnej kadencji.
Zespół Demagoga wyróżnił 33 weryfikowalne obietnice zawarte w programie wyborczym Jacka Sutryka, które naszym zdaniem są najistotniejsze z punktu widzenia mieszkańców Wrocławia. Niniejszy raport weryfikuje stopień ich realizacji zgodnie ze stanem na koniec 2020 roku.
RAPORT
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter