Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Ile energii zużywa sektor grzewczy i chłodniczy?
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Ile energii zużywa sektor grzewczy i chłodniczy?
Krajowa Dyspozycja Mocy z 6 GW energii zainstalowanej w wiatrakach bierze w rezerwę 600 MW.
O ile informacja o energii zainstalowanej może uchodzić za prawdziwą, ponieważ zgodnie z tabelą zestawiającą moc zainstalowaną wg rodzaju instalacji OZE, w 2016 moc z instalacji wykorzystujących energię wiatru wyniosła 5660,070 MW, co daje ok. 6 GW.
Jednakże informacja na temat rezerw mocy jest wątpliwa, ponieważ na stronie Polskich Sieci Elektroenergetycznych, dostępny jest raport 2015 KSE, gdzie dane wykazują, że wartość rezerw mocy dla nJWD (czyli dla jednostek wytwórczych do których zaliczamy: elektrociepłownie, elektrownie fotowoltaiczne, elektrownie wiatrowe, elektrownie na biogaz)
W Bilansie mocy:
1) 1) w rannym szczycie krajowego zapotrzebowania na moc w wartościach średnich rocznych z dni roboczych dla 2015 roku wyniosła 373 MW
2) 2) w wieczornym szczycie krajowego zapotrzebowania na moc w wartościach średnich rocznych z dni roboczych dla 2015 roku wyniosła 367,4 MW
3) 3) w dniu 10 lipca 2015 r., w którym wystąpiło minimalne zapotrzebowanie na moc, wyniosła: 452,9 MW
Zatem możliwym jest, że w 2016 roku rezerwy osiągnęły 600 MW, jednak rezerwy te dotyczą nie tylko mocy z energii zainstalowanej w elektrowniach wiatrowych, a wszystkich dla nJWD.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter