Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Bezpłatne badania okresowe dla osób powyżej 65 roku życia
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Bezpłatne badania okresowe dla osób powyżej 65 roku życia
Wprowadzę pakiety badań profilaktycznych w wybranych przychodniach dla poszczególnych grup wiekowych. Zapewnię bezpłatne badania okresowe dla osób powyżej 65. roku życia
Jacek Sutryk w swoim programie wyborczym zawarł obietnicę wprowadzenia w wybranych przychodniach pakietów badań profilaktycznych dla poszczególnych grup wiekowych oraz zapewnienia bezpłatnych badań okresowych dla osób powyżej 65. roku życia. O dane na temat stanu realizacji tej obietnicy zwróciliśmy się w trybie wniosku o udostępnienie informacji publicznej do Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Zapytaliśmy urzędników o to, na jakim etapie są obecnie działania dotyczące realizacji tej obietnicy, jakie dokładnie badania są przewidywane w tym programie, na jaką kwotę szacowane są koszty tego programu oraz ile szacunkowo ludzi objęłyby te badania.
Realizacja obietnicy
W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, że działania związane z tą obietnicą zostały zamrożone ze względu na wybuch pandemii wywołanej przez wirusa SARS-CoV-2.
Obecnie we Wrocławiu można jednak skorzystać z bezpłatnych badań kontrolnych dla seniora w Centrum Medycznym Synexus, które jest Partnerem Wrocławskiej Karty Seniora oraz Złotym Partnerem Dni Seniora. Wśród oferowanych darmowych badań są badania przeprowadzane przy chorobach serca i układu krwionośnego, cukrzycy, a także przy chorobach układu kostno-stawowego. Ponadto w ramach prewencyjnego działania przeciw chorobom układu oddechowego dostępne są szczepienia.
Badania i szczepienia oferowane przez Centrum medyczne Synexus są w pełni darmowe, jeżeli spełnione są następujące warunki:
- w przypadku chorób serca i układu krwionośnego – pacjent musi być pełnoletni oraz musiał przejść zawał serca, zabiegi na sercu lub na tętnicach obwodowych,
- w przypadku cukrzycy – pacjent musi mieć więcej niż 40 lat i leczyć się na cukrzycę,
- w przypadku chorób kostno-stawowych – pacjent musi leczyć się na reumatoidalne zapale- nie stawów,
- w przypadku szczepień – pacjent musi mieć więcej niż 65
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter