Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Ilu Polaków boi się przyjmować imigrantów?
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Ilu Polaków boi się przyjmować imigrantów?
Polacy niektórzy boją się przyjmowania uchodźców ok. 50, 48 procent Polaków, o ile dobrze pamiętam z badań, nie chce przyjąć imigrantów.
Według sondażu Ogólnopolskiego Panelu Badawczego Ariadna (badania z 7-10 września, na próbie liczącej 1173 osoby) stworzonego dla tajnikipolityki.pl 65% Polaków nie zgadza się na przyjęcie uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. 51% Polaków nie chce przyjęcia w Polsce imigrantów z Ukrainy, w tym przypadku wypowiedź częściowo byłaby prawdziwa, jednak wskazując na jej kontekst odnosimy się raczej do imigrantów z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, których według sondażu nie chce przyjąć już 65% badanych. Aż 80% Polaków obawia się, że przyjmowanie uchodźców z Afryki Północnej
i Bliskiego Wschodu może zwiększyć prawdopodobieństwo ataku terrorystycznego w Polsce.
Sondaż CBOS-u z sierpnia przedstawia wypowiedź Barbary Nowackiej w lepszym świetle. 55% Polaków jest przeciwko imigrantom z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej, 38 % przeciwko ukraińskim imigrantom. Wypowiedź jest częściowo prawdziwa, gdyż mieści się w 5% marginesie błędu.
Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych dla Rzeczypospolitej wykonany 3-4 lipca przedstawia odmienne wyniki. Przeszło 70% ankietowanych jest przeciwna uchodźcom z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Wspieraj niezależność!
Wpłać darowiznę i pomóż nam walczyć z dezinformacją, rosyjską propagandą i fake newsami.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter