Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Niedożywienie dzieci w szkołach
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Niedożywienie dzieci w szkołach
Około 600 tysięcy dzieci jest niedożywionych w szkołach.
Jednoznaczna ocena tego zagadnienia jest trudna ze względu na dużą skalę rozróżnienia pojęć “niedożywienie”, “cierpieć głód”, “niedojadanie” oraz już konkretnie niedożywienie dzieci w środowisku szkolnym. O problemach metodologicznych pisano m.in. na łamach portalu NaTemat.
Rozbieżne dane podawane są więc w różnych raportach. Polska Fundacja Pomocy Dzieciom “Maciuś” dysponowała danymi, które zakreślały problem na 800 tys. niedożywionych dzieci w Polsce. Polska Akcja Humanitarna podawała, że w roku 2010 problem niedożywienia dotykał 130 tys. dzieci. Firma Danone prowadząca wraz z Federacją Polskich Banków Żywności akcję “Podziel się posiłkiem”, opierając się na badaniach firmy MillwardBrown z 2013 r. podawała, że problem niedożywienia dzieci w szkołach podstawowych wynosi 7,4%, w 40% klas szkół podstawowych co najmniej jedno dziecko cierpi z powodu niedożywienia, co składa się na 130 tys. dzieci, których codziennie dotyka ten problem.
Skala oraz metodologia jest więc różna, co nie pozwala nam na jednoznaczną ocenę wypowiedzi.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter