Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Pomoc humanitarna świadczona przez UE
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Pomoc humanitarna świadczona przez UE
Jak wiadomo Unia Europejska jest donorem gigantycznej, największej na świecie pomocy humanitarnej, w tym żywnościowej, przecież my wysyłamy nieprawdopodobne ilości żywności do różnych miejsc na świecie.
Faktycznie, jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Parlamentu Europejskiego, od Unii Europejskiej pochodzi około 50% globalnych funduszy na pomoc doraźną. Za pomoc humanitarną odpowiada Dyrekcja Generalna ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (ECHO), powołana do życia w 1992roku. W 2011r. UE zapewniła pomoc humanitarną w wysokości 1 154 mln EUR dla 117 mln ludzi w 91 krajach spoza UE. W tym, na pomoc związaną z klęskami żywiołowymi przekazano aż 38% budżetu, pozostałe 20% wydatkowano na kryzysy i interwencje ad hoc, w tym na głód w Somalii, poważny kryzys żywnościowy w regionie Rogu Afryki (który pochłonął środki w wysokości 181 mln EUR) oraz na konflikty w Libii, Republice Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Iraku, 42% na przedłużające się oraz złożone sytuacje kryzysowe m.in. w Sudanie, Sudanie Południowym, Palestynie i Demokratycznej Republice Konga.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter