Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Dokumentacja medyczna – jakie są terminy jej wydawania?
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Dokumentacja medyczna – jakie są terminy jej wydawania?
A w jakim czasie taka dokumentacja powinna być wydana?
Jest napisane: niezwłocznie. I wydaje mi się, że w sytuacji, z którą dziś mamy do czynienia, to ta dokumentacja powinna trafiać w ręce momentalnie, czyli pacjent się zgłasza, dopełnia się formalności, bo przecież pacjent musi poświadczyć, że on tę dokumentację zwróci, i to jest chyba najlepsza forma, dlatego że proszę pamiętać, że może, oczywiście, wystąpić o kopię, ale to kosztuje. A dlaczego ma płacić? Przecież on nie jest winny całej sytuacji, temu, że przychodnia jest zamknięta? Więc nie powinien płacić. Bierze kopię dokumentacji, którą później zwraca.
W rozdziale 7 zatytułowanym ”Prawo pacjenta do dokumenacj medycznej” nie ma określonego czasu wydania dokumentacji medycznej. Termin realizacji zależy wyłącznie od regulaminów wewnętrzych podmiotu leczniczego.
Ustawa zajmuję się kwestią oplat za sporządzone i uwierzytelnione kserokopie dokumentów – zależną od woli podmiotu leczniczego uprawnionego do pobrania tychże. Wysokość opłaty nie może przekroczyć 0,0002 (obecnie 0,76 zł) przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim kwartale za jedną stronę kserokopii.
Wspieraj niezależność!
Wpłać darowiznę i pomóż nam walczyć z dezinformacją, rosyjską propagandą i fake newsami.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter