Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Ile wynosi redukcja emisji?
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Ile wynosi redukcja emisji?
Jako jedno z nielicznych państw osiągnęliśmy ogromne redukcje emisji, nasz wynik to aż o 30% w stosunku do roku bazowego 1988, przy jednoczesnym dwukrotnym wzroście PKB wg parytetu siły nabywczej.
Według danych pochodzących z projektu Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej łączne emisje krajowe gazów cieplarnianych od roku bazowego 1988 do roku 2012 zmniejszyły się o 28.87%:
Jednocześnie PKB według PPP (parytetu siły nabywczej – produkt krajowy brutto na 1 mieszkańca mierzony parytetem siły nabywczej (PPP) jest wskaźnikiem stosowanym do porównań warunków życia oraz monitorowania procesu zmian strukturalnych zachodzących w gospodarkach poszczególnych krajów. Wyrażenie wartości PKB na 1 mieszkańca według PPP jest bardziej obiektywne niż przeliczenie według bieżącego kursu walut. Eliminuje bowiem wpływ polityki kursowej, a także określa wartość PKB z uwzględnieniem różnic cen w krajach porównywanych; dokładne wyjaśnienie, s.161) w tych latach wzrosło ponad dwukrotnie:
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter