Czas czytania: około min.

Czy żebranie w Polsce jest niezgodne z prawem?

03.11.2014 godz. 0:00

Wypowiedź

Manipulacja

Uzasadnienie

Żebranie w Polsce jest zakazane, ale pod pewnymi warunkami. Ustawa z dnia 20 maja 1971 Kodeks wykroczeń  reguluje sprawę następująco:

Art. 58.

§ 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym,

podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy,

podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.

Dlatego nie można powiedzieć, że żebranie w Polsce jest nielegalne.

*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Podobał Ci się artykuł? Pomóż nam dzielić się prawdą!

Możesz śmiało rozpowszechniać ten artykuł na swojej stronie internetowej. Pamiętaj o podaniu źródła. Sprawdź jak możesz udostępniać.

Wpłać darowiznę i działaj z nami!

lub