Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Jaki wskaźnik zagospodarowania przestrzennego ma Poznań?
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Jaki wskaźnik zagospodarowania przestrzennego ma Poznań?
Jeśli chodzi o miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego to Poznań należy do miast, mówimy o miastach tej wielkości, który ma jeden z największych wskaźników objęcia miasta planami zagospodarowania przestrzennego. Jest to na poziomie 43%.
Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego zamieszczonymi w Banku Danych Lokalnych (Kategoria: Samorząd terytorialny, grupa: Planowanie przestrzenne, podgrupa: Obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego na podst. ustawy z 7 lipca 1994 r. oraz ustawy z 27 marca 2003 r.), udział powierzchni objętej obowiązującymi miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego w powierzchni ogółem w przypadku Poznania wynosił 44,8%, co przyjmujemy za dopuszczalny margines w kontekście wypowiedzi Tomasza Lewandowskiego.
Nie jest jednak prawdą, że jest to jeden z największych wskaźników spośród miast o podobnej wielkości. Mniejszym wskaźnikiem może pochwalić się jedynie Łódź (18,1%) oraz Warszawa (36,6%). Od Poznania lepsze są jednak Szczecin (50,2%), Kraków (50,7%), Wrocław (57,4%) oraz Gdańsk (65,6%). W związku z tym, uznajemy wypowiedź za manipulację.
Wspieraj niezależność!
Wpłać darowiznę i pomóż nam walczyć z dezinformacją, rosyjską propagandą i fake newsami.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter