Redakcja

Poznaj zespół Demagoga

Codziennie pracujemy, by dostarczyć Wam jak najwięcej merytorycznych wiadomości!

Nie owijamy w bawełnę – sprawdzamy fakty!

 

Redakcja portalu Demagog.org.pl

 

terpilowski

Paweł Terpiłowski

Doktorant nauk o polityce, absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Naukowo zajmuje się współczesnym nacjonalizmem oraz polityką Ukrainy. Posługuje się językiem angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim. Miłośnik podróży oraz rosyjskiego rocka.

 

Marcel Kiełtyka

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Ukończył studia licencjackie w zakresie komunikacji promocyjnej na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się aspektami społeczno-politycznymi oraz marketingiem. Wolny czas poświęca na podróże, interesuje się również sportem, historią i grami komputerowymi. 

Krzysztof Kruk

Student filozofii, politologii i ekonomii na Uniwersytecie Oksfordzkim (Christ Church College). Poza studiami aktywnie uczestniczy w życiu Polskiego Stowarzyszenia Studentów Oksfordu, debatuje i gra w piłkę nożną. Języki polski i angielski zna biegle, uczy się też francuskiego i niemieckiego, by móc czytać klasykę literatury w oryginale.

 

 

 Analityk

Juliusz Kruk

Student prawa i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje sie naukami społecznymi, szczególnie ekonomią, której uczy innych i działa w Stowarzyszeniu Na Rzecz Edukacji Ekonomicznej KrakówOWE. Uważa, że  budowanie społeczeństwa  obywatelskiego jest bardzo ważne i Demagog jest jednym z projektów, który się do tego przyczynia.

 Analityk

Bartosz Pawłowski

Student informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Warszawskim. Zaangażowany w działania trzeciego sektora na wielu platformach. Do Demagoga przyciągnięty przez promowanie transparentności władzy. Miłośnik Bułhakowa, finansów, przemysłu zbrojeniowego i transformacji systemowych.

Analityk

Łukasz Kwiatek

Student finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Interesuje się historią polityczną Polski, marketingiem politycznym oraz rolą mediów społecznościowych we współczesnej polityce. Posługuje się językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym językiem włoskim.

Analityk

nowakowska

Karolina Nowakowska

Ukończyła studia licencjackie z ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie obecnie studiuje gospodarkę i administrację publiczną. Interesuje się tematyką związaną z szeroko pojętą ekonomią i finansami. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz zna podstawy rosyjskiego.

Analityk

Kinga Osierda

Studentka Bezpieczeństwa Narodowego oraz Studiów Eurazjatyckich na
Uniwersytecie Jagiellońskim. Posługuje się językiem angielskim oraz
językiem rosyjskim. Interesuje się tematyką związaną z Europą
Środkowo-Wschodnią, Kaukazem, a także demokratyzacją i przywództwem
politycznym.

Analityk

antychowicz

Magda Antychowicz

Absolwentka Instytutu Europeistyki UJ, obecnie profesjonalnie zajmuje się social media. Zna języki angielski i hiszpański. Jej specjalności to działalność UE a szczególnie Europejska Polityka Sąsiedztwa, polityka zagraniczna RP, konflikty i separatyzmy oraz edukacja na rzecz dialogu i przeciwdziałanie dyskryminacji.

Analityk

neuman

Agnieszka Neuman

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku stosunki międzynarodowe, specjalizacja: American Studies and Mass Media. Jej praca licencjacka dotyczyła relacji rosyjsko-amerykańskich za prezydentury George’a W. Busha, a praca magisterska systemu obrony przeciwrakietowej w relacjach polsko-amerykańskich. Interesuje się polityką zagraniczną i obronną Polski i USA oraz amerykańskim systemem opieki zdrowotnej. Biegle mówi po angielsku, uczy się francuskiego.

Analityk

Rafał Romanek

Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, aktualnie student Prawa na Uniwersytecie SWPS. Entuzjasta integracji w ramach V4 oraz Partnerstwa Wschodniego, dzięki pracy w International Visegard Fund brał aktywny udział w wzmacnianiu współpracy państw V4 .Intersuje się integracją w obszarze postradzieckim, teorią wojny informacyjnej w szczególności literaturą Józefa Kosseckiego i Rafała Brzeskiego, problematyką przeciwdziałaniu korupcji, sztukami walki. Biegle posługuje się językiem angielskim, a na poziomie podstawowym rosyjskim.

Analityk

wackerman

Klaudia Wackerman

Absolwentka licencjackich studiów niemcoznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Europejskiej Akademii Pracy na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem. Obecnie studentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Urodzona działaczka społeczna – zaangażowana w skauting, ruch związkowy oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Interesuje się w szczególności ruchami skrajnej prawicy we współczesnej Europie, polityką historyczną oraz dyplomacją europejską. Posługuje się językiem niemieckim i angielskim.

Analityk

trzebińska

Sandra Trzebińska

Obecnie studentka politologii II stopnia na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalność Instytucje i zarządzanie polityką. Ukończyła szkolenia: Coaching a relacje, Siła przywództwa – 10 sposobów jak stać się liderem. Interesuje się polityką, marketingiem politycznym, tematyką związaną z Unią Europejską, a zwłaszcza z Parlamentem Europejskim. Posługuje się językami: angielskim w stopniu średniozaawansowanym oraz rosyjskim i niemieckim na poziomie komunikatywnym. Uczy się języka hiszpańskiego.

Analityk

Patryk Zakrzewski

Absolwent MISH-u i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Do niedawna związany z edukacją demokratyczną, którą praktykował na co dzień – początkowo jako wolonariusz, później jako mentor – w poznańskiej szkole Trampolina. Interesuje się relacjami między edukacją a utrzymaniem pokoju w regionach zagrożonych konfliktem, ze szczególnym uzwględnieniem Bałkanów. Do zespołu Demagoga dołączył, żeby rozwijać umiejętności fact-checkingu i wyposażać w to narzędzie innych młodych ludzi.

Analityk

tucznio

Hanna Feczko

Absolwentka kierunków: stosunki międzynarodowe, European Studies i ekonomia. Jej pasją i potencjalnym zawodem jest edukacja obywatelska. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami zarówno w sektorze pozarządowym, jak i w instytucjach państwowych. Absolwentka międzynarodowego stypendium IPS w Niemieckim Bundestagu oraz stypendystka niemieckiej Federalnej Centrali ds. Edukacji Obywatelskiej. Od lat instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Uwielbia sport, zwłaszcza wspinaczkę sportową i narty. W Demagog.PL analizuje wypowiedzi związane z ekonomią, Unią Europejską i kwestiami społecznymi. Euroentuzjastka – wierzy, że dożyje powstania Stanów Zjednoczonych Unii Europejskiej. Biegle mówi po angielsku i niemiecku, w stopniu zaawansowanym po hiszpańsku oraz po rosyjsku.

Analityk

ciochoń

Piotr Ciochoń

Doktorant fizyki, absolwent zaawansowanych materiałów i nanotechnologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zapalony podróżnik, pasjonuje się nowymi technologiami, żeglarstwem, fotografią i, przecząc stereotypom, również polityką. Jako przedstawiciel nauk ścisłych w zespole zajmuje się tematami okołonaukowymi, dba również o zachowanie logiki i rygoru metodologicznego w analizach dotyczących innych tematów. Biegle posługuje się językiem angielskim, w stopniu średniozaawansowanym również niemieckim.

Analityk

Konrad Gałuszko

Student politologii w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Działa w kole naukowym „Ars Politica”, a dodatkowo w Akademickim Radiu Kampus jako reporter oraz redaktor serwisów informacyjnych. Dobrze zna język angielski. Interesuje się głównie sprawami socjologii i psychologii polityki, problemami polskiej demokracji, a także procesem modernizacji Polski będącej między wschodem a zachodem Europy.

Analityk

jakomulski

Tomasz Jakomulski

Obecnie uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. I Armii Wojska Polskiego w Drawsku Pomorskim w klasie o profilu humanistycznym z edukacją europejską. Interesuje się współczesną historią oraz dokumentowaniem historii lokalnej. Posługuje się językiem niemieckim na poziomie średnio-zaawansowanym oraz angielskim na poziomie podstawowym.

Analityk

forreiter

Kacper Forreiter

Student bezpieczeństwa narodowego (studia II stopnia). Jego zainteresowania to sprawy bezpieczeństwa, polityka wewnętrzna, stosunki międzynarodowe. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Analityk

jaźwińska

Joanna Jaźwińska

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie nauczycielka w jednej z poznańskich szkół i edukatorka w pierwszym w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa – Bramie Poznania ICHOT. W Demagog.PL specjalizuje się w edukacji, kulturze i polityce społecznej. Posługuje się językiem angielskim.

Analityk

kasinski

Michał Kasiński

Absolwent zarządzania i inżynierii produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej. Z zawodu logistyk. Jego specjalności to praca z danymi statystycznymi, transport i obronność. Posługuje się językiem angielskim i rosyjskim.

Analityk

katyńska

Joanna Katyńska

Studentka politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej główne zainteresowania to współczesna myśl polityczna, systemy polityczne, Bliski Wschód (w szczególności Izrael) oraz marketing polityczny. Posługuje się językiem angielskim i francuskim.

Analityk

siubis

Ada Siubiś

Studentka bezpieczeństwa narodowego oraz amerykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Interesuje się polityką Stanów Zjednoczonych, problematyką stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwem wewnętrznym Polski. Biegle posługuje się językiem angielskim, wciąż pracuje nad językiem francuskim i hiszpańskim.

Starszy Analityk

brąglewicz

Patrycja Brąglewicz

Ukończyła socjologię oraz studia bliskowschodnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje się kulturą arabską i mniejszościami religijnymi na Bliskim Wschodzie. Ma za sobą stypendia naukowe w Stambule i Kairze. W Demagogu wspiera analityków, udoskonala metodologię oraz planuje szkolenia. Posługuje się językiem angielskim oraz arabskim.

 

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >