Jakie formy wspierania rodziny są dla Polaków najważniejsze?

Ogłoszenie rządowego programu Mieszkanie+ oraz zbliżający się rok rządów Prawa i Sprawiedliwości skłoniło Władysława Kosiniaka-Kamysza do wypowiedzenia się w audycji Sygnały dnia na temat znaczenie poprawy dostępności mieszkań dla młodych ludzi.

Sprawdzone wypowiedzi

Władysław Kosiniak-Kamysz

Mieszkania dzisiaj są najbardziej oczekiwaną potrzebą, szczególnie dla młodych ludzi w polityce rodzinnej. Tak pokazują badania.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Według badań przeprowadzonych w lutym 2016 roku przez Centrum Badania Opinii Społecznej ponad 40% ankietowanych na pytanie “Jakie formy wspierania rodziny, obecnie funkcjonujące lub postulowane, uważa Pan(i) za najbardziej zachęcające młodych ludzi do posiadania dzieci?” odpowiedziało, że jest to “pomoc dla młodych małżeństw w uzyskaniu mieszkania (np. poprzez tańsze i łatwiej dostępne kredyty mieszkaniowe):

1

Potwierdzają to także badania TNS Polska, przeprowadzone w listopadzie 2014 roku na zlecenie Najwyższej Izby Kontroli – tutaj 49% respondentów wskazało jako priorytet poprawę sytuacji mieszkaniowej (w tym budowanie przez państwo mieszkań na wynajem):

2

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >