Kto najdłużej zajmował stanowisko Ministra Obrony Narodowej?

08.12.2018

Wypowiedź

Prawda

Uzasadnienie

Poniżej przedstawiamy zestawienie ministrów obrony narodowej, uporządkowane według liczby dni w których zajmowali stanowisko, od najdłużej do najkrócej urzędującego. W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę ministrów od powołanego w 1990 roku Piotra Kołodziejczyka, do obecnie urzędującego Mariusza Błaszczaka. Tomasz Siemoniak rzeczywiście sprawował urząd najdłużej. W związku z tym wypowiedź uznajemy za prawdziwą.

  1. Tomasz Siemoniak – od 2 sierpnia 2011 do 16 listopada 2015 (1567 dni)
  2. Jerzy Szmajdziński – od 19 października 2001 do 31 października 2005 (1473 dni)
  3. Bronisław Komorowski – od 16 czerwca 2000 do 19 października 2001 (1473 dni)
  4. Janusz Onyszkiewicz – od 31 października 1997 do 16 czerwca 2000 i od 11 lipca 1992 do 26 października 1993 (1431 dni)
  5. Bogdan Klich – od 16 listopada 2007 do 2 sierpnia 2011 (1355 dni)
  6. Piotr Kołodziejczyk – od 26 października 1993 do 10 listopada 1994  i od 6 lipca 1990 do 23 grudnia 1991 (915 dni)
  7. Antoni Macierewicz – od 16 listopada 2015 do 9 stycznia 2018 (785 dni)
  8. Stanisław Dobrzański – od 5 stycznia 1996 do 31 października 1997 (665 dni)
  9. Radosław Sikorski – od 31 października 2005 do 7 lutego 2007 (464 dni)
  10. Mariusz Błaszczak – od 9 stycznia 2018 (do dnia dzisiejszego 333 dni)
  11. Zbigniew Okoński – od 7 marca 1995 do 22 grudnia 1995 (290 dni)
  12. Aleksander Szczygło – od 7 lutego 2007 do 7 września 2007 i od 10 września 2007 do  16 listopada 2007 (279 dni)
  13. Jan Parys – od 23 grudnia 1991 do  23 maja 1992 (152 dni)

*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

POMÓŻ NAM DZIAŁAĆ!

Co­dzien­nie spraw­dza­my praw­do­mów­ność po­li­ty­ków. Walczymy z dez­in­for­ma­cją, fake new­sa­mi i ma­ni­pu­la­cją w prze­strze­ni pu­blicz­nej.

Żeby za­cho­wać nie­za­leż­ność, po­trze­bu­je­my Two­jego wsparcia.