Ograniczenie handlu w niedzielę oczami Polaków

Gościem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był członek zarządu partii Nowoczesna – Paweł Rabiej. W rozmowie odniósł się do sondażu badającego procent Polaków, opowiadających się przeciw ograniczeniom handlu w niedzielę.

Sprawdzone wypowiedzi

Paweł Rabiej

Ja przywołałbym na to, nie pamiętam czy CBOS-owski sondaż, z którego wynika, że 85% osób w Polsce nie chce ograniczeń handlu w niedzielę.

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Ostatnie badanie CBOS-u w tej sprawie zostało przeprowadzone we wrześniu 2016 roku i wskazało wśród ankietowanych na 61% poparcia dla zakazu handlu w niedzielę. Badania obecnie przeprowadzane przez prywatne instytucje wskazują na przewagę osób sprzeciwiających się wprowadzeniu zakazowi handlu w niedzielę, ale nie w tak wysokim odsetku, jak zostało to podane w cytowanej wypowiedzi.

Przykładowe wyniki:

  • sondaż przeprowadzony na zlecenie Dziennika Gazeta Prawna w panelu badawczym Ariadna – 54,9% przeciwko zakazowi handlu w niedzielę,
  • Instytut Badań Pollster na zlecenie SE.pl i NOWA TV – 54% przeciwko,
  • SW Research dla serwisu rp.pl – 56% przeciwko.

Żaden z sondaży nie wskazuje na tak wysoki (85%) sprzeciw, w związku z czym wypowiedź należy uznać za fałszywą.

Share The Facts
Paweł Rabiej
członek zarządu partii Nowoczesna


Ja przywołałbym na to, nie pamiętam czy CBOS-owski sondaż, z którego wynika, że 85% osób w Polsce nie chce ograniczeń handlu w niedzielę.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >