Sprawdzamy wypowiedzi polityków i osób publicznych pojawiające się w przestrzeni medialnej i internetowej. Wybieramy wypowiedzi istotne dla debaty publicznej, weryfikujemy zawarte w nich informacje i przydzielamy jedną z pięciu kategorii ocen.
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Jak zmieniła się liczba lokali socjalnych w Poznaniu?
Ten artykuł ma więcej niż 3 lata. Niektóre dane mogą być nieaktualne. Sprawdź, jak zmieniała się metodologia i artykuły w Demagogu.
Jak zmieniła się liczba lokali socjalnych w Poznaniu?
Przypomnę, że za moich rządów w ZKZL z 450 do 1250 zwiększyła się liczba lokali socjalnych.
Wypowiedź pochodzi z wywiadu udzielonego Głosowi Wielkopolskiemu.
Jarosław Pucek kierował pracami Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalnych w latach 2009-2015. Początkowo, od 2009 r., pełnił funkcję dyrektora, a po przekształceniu ZKZL-u w spółkę objął stanowisko prezesa, które pełnił do kwietnia 2015 r.
Dane dotyczące komunalnego zasobu mieszkaniowego gminy, w tym liczbę lokali socjalnych, są zgromadzone w Banku Danych Lokalnych. Zgodnie z tą statystyką:
- w 2009 roku liczba lokali socjalnych w zasobie Poznania wyniosła 496;
- w 2009 roku liczba lokali socjalnych w zasobie Poznania wyniosła 1306.
W świetle przytoczonych danych, statystyki z wypowiedzi Jarosława Pucka są zaniżone wobec tych ujętych w bazie BDL i stanowią odpowiednio ok. 91 proc. (w 2009 r.) i ok. 96 proc. (w 2015 r.) liczby lokali socjalnych znajdujących się w zasobie miasta. Liczby podane przez polityka są jednak proporcjonalne z danymi ujętymi w BDL i mieszczą się w dopuszczalnym marginesie błędu, tym samym wypowiedź Jarosława Pucka uznajemy za prawdziwą.
Wspieraj niezależność!
Wpłać darowiznę i pomóż nam walczyć z dezinformacją, rosyjską propagandą i fake newsami.
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter