Jakie fundusze rząd przeznacza na przyszkolną infrastrukturę sportową?

Minister Sportu i Turystyki w czwartek 21 września pojawił się w programie Sygnały Dnia Polskiego Radia. Wypowiadał się na temat funkcjonowania Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, wprowadzonego rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Materiał powstał w ramach projektu Instytutu Polityk Publicznych „Zostań Społecznym Komandosem!”. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sprawdzone wypowiedzi

Witold Bańka

W tym roku wydaliśmy ok. 245 mln na modernizację sportowej infrastruktury przyszkolnej.

Prawda Ukryj uzasadnienie

Według protokołu zbiorczego nr 6 z posiedzenia Zespołu ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (17 lipca 2017 r.) na rozwój szkolnej infrastruktury sportowej Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło 245 026 000 zł. Środki te służą dofinansowaniu 185 projektów w różnych szkołach w całej Polsce. Wśród nich znajdują się budowy, przebudowy, rewitalizacje, modernizacje i remonty m.in. szkolnych boisk, hal sportowych, sal gimnastycznych i bieżni.

Share The Facts
Witold Bańka
Minister Sportu i Turystyki


W tym roku wydaliśmy ok. 245 mln na modernizację sportowej infrastruktury przyszkolnej.

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >