1000 zasadzonych drzew w każdej dzielnicy
1000 zasadzonych drzew w każdej dzielnicy
![]()
Zadrzewiamy dzielnice – 1000 drzew dla każdej dzielnicy.
W ramach programu wyborczego „Zielone Dzielnice” prezydent Katowic Marcin Krupa zobowiązał się do zasadzenia 1000 drzew w każdej dzielnicy miasta. Aby zweryfikować postępy realizacji tej obietnicy, skierowaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta Katowice.
Projekt na 5 lat
W odpowiedzi Jarosław Makowski, wiceprezydent Katowic, poinformował nas, że projekt sadzenia drzew ma być realizowany w ciągu najbliższych 5 lat, a jego zakończenie planowane jest na 2029 rok.
Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach od czasu wyborów samorządowych posadził już kilkadziesiąt drzew w mieście, a w listopadzie otrzymał kolejną dostawę 740 drzew, które do wiosny 2025 zostaną posadzone w różnych dzielnicach w mieście. Kolejne zamówienia mają być realizowane w następnym roku budżetowym.
Z odpowiedzi nie wynika jednak, ile drzew zostało zasadzonych w każdej z dzielnic Katowic.
Obietnicę oceniamy jako będącą w trakcie realizacji.
Analiza powstała w ramach projektu Stowarzyszenia Demagog Fact-check Lokalny.
Przekaż nam 1,5% podatku!
Wesprzyj nas, przekazując 1,5% podatku na kontrolę polityków. Wpisz w PIT: KRS 0000615583
KALENDARIUM OBIETNICY
*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter