Czas czytania: około min.

Godziny karciane – praca bez wynagrodzenia?

04.12.2015 godz. 0:00

Wypowiedź

Prawda

Uzasadnienie

Zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 2 ustawy Karta Nauczyciela nauczyciel szkoły podstawowej lub gimnazjum przeznacza 2 godziny na zwiększenie liczby obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a szkoły średniej 1 godzinę. Te “godziny karciane” nie są wliczane do pensum, czyli tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych (które wynosi z reguły 18 godz.). Dlatego oznacza to, że za przepracowanie tych godzin nie przysługuje nauczycielom dodatkowe wynagrodzenie. Naturalnie należy pamiętać, wliczając “godziny karciane” i wszystkie inne obowiązki zapisane w ustawie, czas pracy nauczyciela nie może przekroczyć 40 godzin tygodniowo.
Ocenę moralności tej regulacji pozostawiamy czytelnikom.

*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Podobał Ci się artykuł? Pomóż nam dzielić się prawdą!

Możesz śmiało rozpowszechniać ten artykuł na swojej stronie internetowej. Pamiętaj o podaniu źródła. Sprawdź jak możesz udostępniać.

Wpłać darowiznę i działaj z nami!

lub