Czas czytania: około min.

Czy polskim członkom Komisji Weneckiej skończyły się kadencje?

11.04.2016 godz. 0:00

Wypowiedź

Nieweryfikowalne

Uzasadnienie

Zgodnie z art. 2 pkt. 3 statutu Komisji Weneckiej jej członkowie powoływani są na 4-letnią kadencję z możliwością ponownego wyboru. Ponadto stwierdza on, że „w trakcie trwania kadencji członkowie mogą zostać odwołani, jeśli przedstawi swoją rezygnację lub jeśli Komisja uzna, że członek nie jest w stanie lub nie posiada odpowiednich kwalifikacji do wykonywania swoich funkcji”.

Członkowie oraz ich zastępcy powoływani są przez państwa członkowskie (art. 2 pkt. 2). Komisji Weneckiej podaje na swojej stronie, że Hanna Suchocka jest jej członkiem od 1991 roku, jednakże nie jest wskazana informacja kiedy kończy się jej kadencja. W związku z tym wysłaliśmy wniosek o udostępnienie informacji publicznej do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w dniu 11.04.2016 w sprawie określenia początku i końca kadencji prof. Hanny Suchockiej i prof. Krzysztofa Dzewickiego.

*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Podobał Ci się artykuł? Pomóż nam dzielić się prawdą!

Możesz śmiało rozpowszechniać ten artykuł na swojej stronie internetowej. Pamiętaj o podaniu źródła. Sprawdź jak możesz udostępniać.

Wpłać darowiznę i działaj z nami!

lub