Spotkania Ministra Zdrowia z protestującymi lekarzami

Od poniedziałku zeszłego tygodnia trwa protest głodowy rezydentów. Postulatami lekarzy są m.in. podniesienie ich płacy do dwukrotności średniej krajowej czy podniesienie finansowania służby zdrowia do poziomu 6,8 % PKB w trzy lata. Domagają się również spotkania z premier Beatą Szydło. Premier, słowami swojego rzecznika Rafała Bochenka, postawiła jednak rezydentom warunek.

„Pani premier jasno się wyraziła, iż chętnie spotka się z lekarzami, jeśli zaprzestaną strajku głodowego”.

Do spotkań przedstawicieli rządu z protestującymi lekarzami odniósł się również były Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz w wywiadzie dla RMF FM u Marcina Zaborskiego.

Materiał powstał w ramach projektu Instytutu Polityk Publicznych „Zostań Społecznym Komandosem!”. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sprawdzone wypowiedzi

Bartosz Arłukowicz

I od środy nikt nie rozmawiał z głodującymi ludźmi (lekarzami rezydentami).

Fałsz Ukryj uzasadnienie

Spotkanie, o którym mówi Bartosz Arłukowicz odbyło się w środę 4 października. Uczestniczyli  w nim Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł i wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko i protestujący lekarze rezydenci.

Minister Radziwiłł spotkał się z lekarzami protestującymi w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie wczoraj (tj. poniedziałek 09.10.2017 r.). Po spotkaniu minister poinformował, że spotkanie zakończyło się niepowodzeniem, a strajkujący lekarze stwierdzili, ze formuła mediacji i rozmów z Konstantym Radziwiłłem wyczerpała się.

W związku z tym, że Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł rozmawiał z protestującymi lekarzami po środzie 4 października wypowiedź Bartosza Arłukowicza oceniamy jako fałszywą.

Share The Facts
Bartosz Arłukowicz
były Minister Zdrowia


I od środy nikt nie rozmawiał z głodującymi ludźmi (lekarzami rezydentami).

 

Tylko sprawdzone informacje!

Wesprzyj rzetelność, niezależność, obiektywizm.

Wspieram co miesiąc >