Czas czytania: około min.

Czy Antoni Macierewicz mówił, że Rosja wypowiedziała wojnę Polsce?

06.10.2015 godz. 0:00

Wypowiedź

fot. Adrian Grycuk / Wikimedia / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Prawda

Uzasadnienie

15 kwietnia 2012 r. w sali o. Pio przy klasztorze oo. Kapucynów w Krośnie odbyło się spotkanie Klubu Gazety Polskiej. Antoni Macierewicz powiedział wtedy:

“Dwukrotnie w czasie ostatnich 20 lat stałem na czele służb specjalnych. Najpierw w latach 91-92. Były to służby cywilne. Później w latach 2006-2007. Były to specjalne służby wojskowe. Nie ma na świecie, nie ma na świecie takich służb specjalnych, której w tej sytuacji, która się zdarzyła w Polsce, przede wszystkim nie skoncentrowałyby się na wyjaśnianiu hipotezy zamachu i ataku na ojczyznę. Bo czymże innym jest sytuacja, w której ginie cała elita, w której odcięta zostaje głowa narodu? To jest wypowiedzenie wojny. To jest wypowiedzenie wojny. Nawet, jeśli kolejny atak będzie odłożony o rok, dwa, pięć, to trzeba sobie zdawać sprawę: to jest wypowiedzenie wojny. Mówię o tym z pełną świadomością konsekwencji. Ale być może jest tak, że jeżeli my tego nie powiemy, to będziemy tak usypiani aż do tego momentu, kiedy te pęta się na nas tak zacisną, że już ich rozerwać nie będzie można. Przecież najwyższy czas, by naród polski zrozumiał, że zostaliśmy zaatakowani. To nie był atak niezapowiedziany. To nie był atak przypadkowy. Przecież to jest kolejna faza rzeczy, które się rozwijały od dłuższego czasu.”

*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Podobał Ci się artykuł? Pomóż nam dzielić się prawdą!

Możesz śmiało rozpowszechniać ten artykuł na swojej stronie internetowej. Pamiętaj o podaniu źródła. Sprawdź jak możesz udostępniać.

Wpłać darowiznę i działaj z nami!

20 zł
Imię*
Nazwisko*
Adres e-mail*
Ulica dom/lokal
Kod pocztowy
Miasto

lub