Czas czytania: około min.

Jaką większością wybierani są sędziowie do TK?

01.04.2016 godz. 0:00

Wypowiedź

Fałsz

Uzasadnienie

Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym w art. 17 stanowi, że: “Sędziowie są wybierani przez Sejm bezwzględną większością głosów przy obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów”.

Oznacza to, że za daną kandydaturą musi być więcej głosów “za”, niż tych “przeciw” i “wstrzymujących się”. W przypadku większości zwykłej wystarczyłaby jedynie przewaga głosów “za” kandydatem, nad tymi “przeciw” niemu.

*Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Podobał Ci się artykuł? Pomóż nam dzielić się prawdą!

Możesz śmiało rozpowszechniać ten artykuł na swojej stronie internetowej. Pamiętaj o podaniu źródła. Sprawdź jak możesz udostępniać.

Wpłać darowiznę i działaj z nami!

lub