Od kwietnia 2020 roku tropi fałszywe informacje w debacie publicznej i weryfikuje wypowiedzi polityków.
Studiował kognitywistykę w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie szczególnie upodobał sobie epistemologię i temat odpowiedzialności za przekonania. Udziela się jako członek stowarzyszenia naukowego Collegium Invisibile.
Prelegent konferencji branżowych (m.in. „Global Fact 11 Sarajevo”, „#CYFROWErozmowy”, „Wyłącz dezinformację: Digital Activism Accelerator”) i akademickich (m.in. „Law & Cognitive Science”, „Zderzenia Poznawcze”). Swoje kompetencje poszerza w ramach szkoleń technicznych, takich jak DFRLab’s Digital Sherlocks, filozoficznych i psychologicznych.
Prowadzi warsztaty z edukacji medialnej w ramach Akademii Fact-checkingu. Doświadczony w pracy z młodzieżą, nauczycielami i studentami. Współautor innowacyjnych materiałów edukacyjnych „Fake kNOw More: Od emocji do odporności na dezinformację”, które podejmują takie tematy jak samoświadomość, błędy poznawcze i myślenie krytyczne.
Prywatnie zafascynowany myślą Immanuela Kanta oraz Neila Levy’ego. W wolnym czasie tańczy bachatę oraz gra na bongosach.